Büyü

Büyü Bozmak İçin Hocaya Gitmek Caiz midir?

Büyü bozmak için hocaya gitmekte dini açıdan hiçbir sakınca yoktur. Sadece gidilen hocanın dini bilgisi kuvvetli ve havas ilminde ehil olması gerekmektedir. Büyü bozmak için hocaya gitmek asla haram olmayıp,  caizdir. Ancak unutulmaması gerekir ki  kötü amaçlar için büyü yaptırmak dinimizce kesinlikle haramdır.

Bir kişiye büyü yapıldığında; aile içi ilişkilerine, iş hayatına ve evlilik hayatına azımsanamayacak derecede ve ciddi boyutlara varan yaralar açmaktadır. Son bulan evliliklere, iş hayatında başarısızlık yüzünden ciddi sorun yaşayan insanlara şahsen tanık oluyorum.

Böyle bir durumda büyünün bozulması gerekmektedir. Büyü bozmak ilim ve tecrübe gerektiren bir durumdur. Normal bir insan bu bilgilere vakıf değildir. Böylesi bir durumda Büyü bozmak için hocaya gitmekten daha doğal ne olabilir?

Büyü bozmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler Kuran ve Sünnetin bizlere öğrettiği yöntemlerdir. Ayetler, Hadisler ve Dualar ile büyü bozulmaktadır.

Büyü insanların ruhsal durumuna çok ciddi zarar vermektedir. Bu halde olan birinin içinde bulunduğu karanlık ortamdan bir an önce kurtarılması gerekmektedir. Üzerinde büyü olan birinin büyünden kurtulması için hocaya gitmesinde dini açıdan nasıl bir engel olabilir? Bu açıdan büyü bozmak için hocaya gitmek caizdir.

Ancak büyü bozmak için ilim irfan sahibi olmayan kişilerin hazırladığı bir takım muskalara bizzat şahit oluyorum. Bunlar yararsız olmakla birlikte, dinimizin bize buyurduğu şekilde hazırlanan muskalar değildir ve kendisine büyü yapılan kişiye iyilikten çok zararı dokunmaktadır.

Dinimiz insanların başına hastalık veya musibet geldiğinde, sebeplere başvurmayı tavsiye etmiştir. Hasta olan bir insanın doktora gitmesi ne kadar zaruri ise, büyü bozmak için hocaya gitmek o kadar zaruridir. İnsanların elbette şifa bulmak için sebeplere müracaat etmesi gerekmektedir.

Büyü bozmak için hocaya gittiğimizde bize vereceği muska veya vefklerin sadece bir araç olduğunu, gerçek şifa vericinin Yüce Allah(cc) olduğunun bilinci ile hareket etmek gerekmektedir. Şifayı muskadan veya hocadan beklemek caiz değildir. Temiz bir iman ve salih ibadetlerle netice beklemek gerekmektedir.

büyü bozmak için hocaya gitmek ve büyünün etkisinden kurtulmak için hocaya gitmenin dini açıdan hiçbir sakıncasının olmadığının tekrar altını çizmek istiyorum. Büyü bozmak için hocaya gitmek günah değildir zira,  Peygamber efendimizin de büyülenmek istendiğini ve Allah(cc)’ın melekler aracılığıyla ile resulüne ilettiği bilgiler sayesinde, kendisine yapılan büyü bozdurulmuş ve peygamber efendimiz(s.a.v) eski sağlığına kavuşmuştur.

Sadece büyü bozma uygulamalarını ilim sahibi hocaların yapması gerekmektedir. Büyü bozmak oldukça güç bir işlemdir. İlim sahibi olmayan insanlardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Para, şan için hoca geçinen insanlardan uzak durun. Rabbım bizi şeytanın ve kötü insanların şerrinden korusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir