Büyü

Büyü Bozmak İçin Sirke Kullanılabilir mi?

Sirke faydalı bir besin maddesi olabilir. Büyü bozmak ile alakalı sirke kullanmak hiçbir kaynakta geçmez. Büyü bozmak için sirke için net olarak şunu söyleyebilirim ki; büyü bozdurmak veya büyüden korunmak için sirkeli suyun hiçbir faydası yoktur. Büyü bozmak için sirke faydalı değildir. Büyü bozmak için sirke kullanmak, büyü bozmak için bir yöntem değildir. Piyasada gezen bazı kirli ve kaynağı belli olmayan bilgilerden dolayı halk arasında bu tarz bir bilgi oluşmuştur.

Büyü bozmak için sirke tesirli midir? Büyü bozmak için sirke faydalı mıdır? Büyü bozmak için sirkeli su içsem büyü bozulur mu? gibi sorularla çok fazla karşılaşıyorum.

Halk arasında sirkenin nazara karşı koruma sağladığı bilgisi doğru değildir. Sirke nazara karşı herhangi bir koruma sağlamaz. Nazardan korunmak için sirke veya sirkeli suyun hiçbir faydası bulunmamaktadır. Bu tip söylemler halk arasında kaynağı belirsiz bilgiden öteye gitmemektedir.

Ayrıca sirke çok eski dönemlerde temizlenmek için sabun yerine kullanılmıştır. Eski çağlarda banyo yapmak için sirke ve sirkeli su kullanılırdı.

Ancak sirkenin sağlık açısından bazı faydaları bulunmaktadır. Bazı vücut kramplarında, öksürükte, kilo vermede ve soğuk algınlığına sirke iyi gelmektedir. Sirkeli su ile banyo yapmak egzama gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Cinlerin sirke kokusunu sevmediği ve dolayısı ile sirkeli su ile banyo yapıldığında cinlerin uzaklaştığı bilgisi doğru değildir. Cinler görünmeyen varlıklardır. Cinlerden korunmak için ayet ve surelerin okunması gerekmektedir.

Allah’a emanet olunuz.

2 thoughts on “Büyü Bozmak İçin Sirke Kullanılabilir mi?

  1. Kara büyü çeşitlerinden ölü kemiği üzerinde yapılmış büyüden bana akrabam olan biri yapmıştı.Beni çekemiyordu halbuki kimseye ne bi zararım nede bi dedikodum olmadı hiç bir zaman.Her zaman iyilikten bahsederdim.Yinede anlamadım bana niye yaptı hala çözemedim.Neyseki hocamızdan Allah razı olsun çözüldü nefesim açıldı

  2. diğer sitelerde ise Peygamberimizin sünneti olduğu yazıyor sirke ile ev temizlemek faydalıymış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir