Dualar

Büyüden Korunmak İçin Okunması Gereken Dualar

Büyü Allah(CC) tarafından insanların bir sınava tabii tutulması için yeryüzüne indirilmiştir. Buradaki amaç insanların iyi ve kötü arasındaki sınavlarını vermeleri ve cennet ehli olmalarını sağlamaktır. Ancak çoğu kişi bu bilgileri kendi çıkarları için diğer dünyalarını satmak koşulu ile bırakmıştırlar. Peygamber efendimiz (S:A:V)’ e bile zamanında müşrikler tarafından büyü yapılmış ve peygamberimizin sıkıntılar çekmesine sebep olmuşlardır. Ancak Allah(CC)’ın inayeti ile büyü bozulmuş ve peygambere dualar indirilerek büyüden kurtulma yöntemleri biz Müslümanlara Kuranı kerim de bizlere öğretilmiştir.

Büyüden korunmak için günlük hayatımızda sık sık dua okumamız gerekmektedir. İbadetlerimiz aksatmamalı ve dinimizin bize haram kıldığı şeylerden uzak durmalıyız. Dua bizi büyüden koruyan en büyük zırhtır. Çünkü dua müminin silahıdır.

Büyü, farkında olmadan hayatımızın her anını etkileyen, yaşamımıza balta vuran çok güçlü bir enerjidir. Hiç ummadığınız insanların, yakın dostlarınızın ve hatta aile içinden birinin haset ve nefretinden dolayı size büyü yaptırabileceğini ihtimalini asla hatırınızdan çıkarmayın. En büyük kötülük her zaman en yakınımızdan gelir.

Hayatınızda bazı şeyler aniden değişime uğrarsa, oturduğunuz evin içini, dışını ve her tarafını iyice arayınız. Büyülerin yaşam alanınıza veya çevresine konulmasının esas nedeni büyünün daha tesirli olmasıdır. Evinizde muska şeklinde büyü bulduğunuzda sakın dışarı atmayın, bulunan büyüyü ateşle yakmaya kalkışmayın. Evinizde muska şeklinde büyü bulduğunuzda mutlaka ilim sahibi bir hocaya başvurarak yardım alın. Çünkü her büyünün bozulma işlemi apayrıdır ve yanlış bir işlem büyünün bozulmasını engelleyebilir.

Büyünün tesirine uğradığı için yıllarca mutsuz yaşayan, hayatı cehenneme dönen büyük bir kesim bulunmaktadır. Üstelik bu kesimdeki insanların büyük bir kısmı sorunu başka nedenlere bağladığı için bu sıkıntılarından bir türlü kurtulamamaktadır. Bu baş ağrısına mide hapı kullanmak gibi bir durumdur ve kişi gittikçe daha da rahatsız bir duruma düşer.

Büyüden ve sihirden korunmanın en doğru yolu Rabbimize sığınıp sürekli dua etmektir. Rabbimiz Kuranı Kerimde şöyle buyurmaktadır:  De ki: Ey Rabbim. Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım. Ey Rabbim. Onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.

Büyüden korunmak için size tavsiye edeceğim dua ve ayetler:

Fatiha Suresi’ni sürekli okuyun.

Bakara Suresi’nin tamamını okuyun.

Sabah ve akşam İhlas Suresi’ni sürekli okuyun.

Sabah ve akşam Nas Suresini sürekli okuyun.

Sabah ve akşam Felak Suresini sürekli okuyun.

Çok sık Ayete-l-Kürsi okuyun.

Sabah ve akşam Bakara Suresi’nin son iki ayetini okuyun.

Daima “La ilahe illallahü vahdehu la şerike leh. Lehü’l-mülkü velehü’l-hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir” deyin.

Hz. Aişe validemiz (r.a.) Peygamber Efendimizin (S.A.V.) şöyle dua ettiğini nakil etmektedir.
Allah Resulu , bütün şer ve kötülüklerden sığınmak için akşam yatmadan önce mübarek ellerini açarak birleştirirdi. Felak, İhlas ve Nas surelerini okuyarak ellerinin içine üfler ve sonra başından başlayarak ayak ucuna kadar mübarek vücuduna elinin eriştiği her yere kadar üç kere sıvazlar ve ondan sonra uyurdu.

Büyüden korunmak için dikkat edilmesi gereken hususlar:

Günlük işlerinizi yaparken abdestli olmaya özen gösterin.

Çok fazla tanımadığınız kişilerin evinize gelip gitmelerine dikkat edin.

Evinize gelen temizlikçilere dikkat edin. Onları tek başına evinizde bırakmayın.

Evinizin her tarafını iyice arayın. Yaşadığınız yere konulan büyüler daha fazla tesir etmesi içindir.

Harama bakmaktan çekinin.

Haram işlerden uzak durun.

Fitne ve fesat olan ortamlardan uzaklaşın.

Haram işlenen yerlere gitmeyin ve oralardan uzak durun.

Büyüden korunmak için bahsettiğim hususları mutlaka dikkate alınız ve uygulayınız. Rabbim, bütün insanlık alemini bu zamanın bütün şerlerinden ve şer ehlinden korusun.

Karşılaştığımız bütün imtihanlarda yaşadığımız her anda ihtiyaç duyduğumuz gücü, cesareti ve aklıselimi bize nasip etsin. İmtihanlarımız da bize sabır ve selamet versin. Bize hidayet nasip etsin ve doğru yolundan ayırmasın.

daha fazla bilgi ve yardım talebi için bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Büyüden Korunmak İçin Okunması Gereken Dualar

  1. Hocam nasılsınız inşallah hep iyisiniz.Sayenizde hem muska hemde tavsiye ettiğiniz duaları okuyarak çok iyiyim.Geceleri artık rahat uyuyorum.Büyüden kaynaklanan rahatsızlıklardan kurtuldum

  2. Hayırlı geceler hocam benim sevdiğim biri vardır fakat sürekli bizi ayırmak için büyü yapan insanlar var bu büyüler yüzünden evlenemiyoruz ne zaman evlilik aşamasına gelsek olmuyor demem oki yokmu bu bize sürekli büyü yaptiranlardan ebedi bir kurtuluş yolu hayatımız mahvoldu resmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir