Cin-Musallat, Muska

Cinlerden Korunma ve Kurtulma Muskası

Cinlerin musallat olamamasının en önemli nedeni salih bir maneviyatla Allah(CC)’a yönelmek, peygamberin izinde yürümeye çalışmaktır. Nitekim Allah(CC) izin vermediği müddetçe kimseye bir kötülük yapılamayacağı bilinmekte ve herhangi bir cin musallatı gerçekleşmesinin imkansız olduğu ayetlerde belirtilmektedir.  Buna rağmen bazı insanların eksikliklerini fırsat bilen bazı kötü niyetli cinlerin insanlara musallat olabileceği de bilinmektedir.

Cin konusu şakaya alınamayacak kadar önemlidir. Bununla birlikte kuranı kerimde de cinlerle alakalı bir sure indirilmiş olup inananların cinler hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmıştır. Aynı zamanda peygamber efendimizin de bu konu hakkında hadisleri mevcuttur.

Cinlerin musallat olması kendisini bir çok şekilde ortaya çıkarabilmektedir. Bunların başında da ruhsal olarak oluşan sıkıntıların büyük bir kısmı cinlerin musallatından kaynaklanmaktadır. Ruhsal hastalıklardan ve cinlerden korunabilmek için bazı İslami usuller bulunmaktadır. Cinlerin musallat olduğu kişileri bu etkiden kurtarmak ve uzaklaştırmak için cinlerden korunma muskası son derece etkilidir.

Ruhsal olarak oluşan sıkıntıların büyük bir kısmı cinlerin musallatından kaynaklanmaktadır. Ruhsal hastalıklardan ve cinlerden korunabilmek için bazı İslami usuller bulunmaktadır. Cinlerin musallat olduğu kişileri bu etkiden kurtarmak ve uzaklaştırmak için cinlerden korunma muskası son derece etkilidir.

Eğer bir insana cin musallat olmuşsa öncelikle o cinin hangi tür bir cin olduğu öğrenilmeli ve ona göre bir tedbir alınmalı cinden kurtulmaya çalışılmalıdır. Bunu yapmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Öncelikle İlim ehli uzman bir hocadan yardım alınması şarttır. Ehli olmayan kişilerin eline düşenlerin daha kötü durumlara düştüğü bilinen bir durumdur. Cin musallatından kurtulduktan sonra, cinlerden korunma muskası tekrar size cinlerin musallat olmasına karşı kalkan görevi görecektir.

Cinlerden korunma muskası kişiye özel olarak yapılmaktadır. Muska yapılan kişi muskayı daima üzerinde taşıması gerekmektedir. Daima abdestli olmaya özen gösterin, ibadetlerinizi aksatmayın, salih bir niyetle daima Allah’a dua edip ona sığının. Felak ve Nas surelerini daima okuyun. Bu şekilde daha hızlı sonuç alınması mümkündür.Cinlerden korunma dualarını daima okumak gerekmektedir.

Unutulmaması gerekir ki manevi hastalıklarda en etkili ilaç duadır. Bu Dua belanın düşmanıdır. Dua belayı def eder, henüz gelmemişse belanın gelmesini önler, dua müminin silahıdır. Duanın kabul olması ve iyileştirici olması için bazı şartlara uyulmalıdır. İnsanların her şeyden önce itikadının sağlam ve net olması gerekmektedir. Haramdan ve haram işlerden kaçınılmalı ve kalp gaflet içinde olmamalıdır. Sadece sözle edilen ve kalbi aksi istikamette olan kişiye dua fayda sağlamaz.

Rabbim hepimizi Cinlerin şerrinden korusun İnşallah. Cinlerden korunma ve kurtulma muskası hakkında daha detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir