Büyü

Karı Koca Arasını Düzeltmek İçin Büyü Yapmak Günah mıdır?

Karı koca arasını düzeltmek, eşler arasındaki huzursuzluğu gidermek, nişanlı olan çiftlerin huzursuz vaziyetlerini gidermek, evlilikleri kurtarmak, karı koca arasındaki şiddetli geçimsizlik gidermek için uygulanan büyü çeşitleri, sevgi, aşk, saygı ve huzura vesile olduğundan dini açıdan hiçbir mahzuru yoktur.

Bu büyüler ak büyü grubundandır. Ak büyülerde amaç toplum ve insanların iyiliğini gözetmektir Ak büyüleri yapmak ve yaptırmak dinimizce caizdir.

İnsanlara zarar vermek amacı ile yapılan bütün işler dinimizce yasaklanmıştır. Bu durumda insanlara zarar vermek için yapılan bütün işlemler caiz olmaz. Bir şeyi doğramak için bıçak kullanmak caizdir fakat aynı bıçağı bir insanı yaralamak veya zarar vermek için kullanmak caiz değildir. Büyülere bu açıdan yaklaşmak gerekmektedir.

Günah ve haram olan büyüler kara büyülerdir. Karı koca arasını düzeltmek için yapılan büyüler ak büyüdür. Ak büyülerde en temel hedef toplum ve insanlara yararlı olmaktan geçer. Asla insanlara zarar vermek emeli ile yapılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir