Dualar

Korktuğumuzda ve Korkulu Zamanlarda Okunacak Dualar

Çoğu zaman bazı durumlarda korkmaya başlarız. Şeytan vesvese yolu bir aciz kullara bulaşır. Korktuğumuzda ve  korkulu zamanlarda yapacağımız tek şey yüce Allah’a sığınmaktır.

İnsanlar korktuğu zaman veya korkulu zamanlarında Kelime-i temcid, “La havle vela kuvvete illa billahil’aliyyil’azim” duasını çok sık okumalıdır.

Herhangi bir yere giden kimse “Euzu bikelimatillahi-ttammati min şerri ma haleka” duasını okursa, bulunduğu yerden kalkıncaya kadar ona bir şey zarar veremez.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) herhangi bir şey için endişelendiği zaman: “O Allah ki, O Allah benim Rabbimdir. O’nun hiçbir ortağı yoktur” şeklinde dua ederdi.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) herhangi bir şeyden korkanlar için şu duayı okumalarını tavsiye ederdi. “Allah’ın gazabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve onların benim yanımda bulunmalarından, Allah’ın tastamam olan kelimelerine sığınıyorum”

Daima Rabbimizi anmalı ve onu asla hatırımızdan çıkarmamalıyız. İbadetlerimizi aksatmamalı ve kulluk görevlerimizi yerine getirmeliyiz.

9 thoughts on “Korktuğumuzda ve Korkulu Zamanlarda Okunacak Dualar

  1. 10 seneden beri devam eden korkum geçti.Allah razı olsun hocamızdan beni bu ızdırabtan kurtardı.İki muska yazdı biri hep üzerimde olacak.Gelgitli olan hayatım düzeldi.Gece ve gündüz içimde oynuyan bir korku vardı

  2. Bu gün rüyamda çok korktum ruyadayken ayetel kürsü okudum bide la havle kuvvete illa ve billahe aliyül azim dedim ve rüyadayken yorganın altına sanki biri vardı kımıldadi ben dua etmeye devam ettim ve uyandim… Çok korkdun acaba anlamı nedir…

  3. Merhabalar yazilari okudum lutfen bana da yardim edin once ALLAH sonra siz 2. Yil olacak surekli bi korku var icim de olum dahil hersey geliyor aklima tabiki surekli dua lar okuyorum ama bi turlu kurtulamiyorum nasl yapmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir