Büyü

Muhabbet Büyüsü Yaptırmak Günah mıdır?

Muhabbet büyüsü ak büyü grubundadır. Çünkü ak büyüde amaç iyiliktir. İyi şeyler yapmaktır. Muhabbet büyüsü karı koca arasında muhabbeti arttırıp, daha mutlu bir evliliği amaçladığı için dini manada hiç bir mahzurunun olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Karı kocayı birbirine kaynaştırdığı için dini olarak günah değildir. Yuvaların dağılması engelleyip onları birleştirmek toplum içinde oldukça erdemli bir eylemdir.

Halkımız arasında büyü yapmak kötü işler hizmet etmek diye bilinir. Fakat her büyü günah ve haram değildir. Kara büyü yapmak günah ve  haramdır. Kara büyü insanlara kötülük yapmak amacıyla yapılır, kara büyü kötülüğe hizmet eder.

Muhabbet büyüsünü sadece karı koca arasında tek yapmaktayım. Diğer ilişkiler haricinde asla yapmamaktayım.

Nasıl ki insan hastalandığında şifa için ilaç kullanıyorsa, manevi sorunlarda büyü, ilaç niyetine kullanılan bir araçtır.

Ancak büyüyü kötü amaçlar için kullanmaya çalışmak, kara büyü yapmak gibi işlemlerde kullanmak caiz değildir. İnsanlara zarar vermek amacı ile yapılan işler zaten dinimizce caiz değildir. Bu durumda zarar vermek için yapılan araçlarda caiz olmaz. Sebze doğramak için bıçak kullanmak caizdir fakat aynı bıçağı bir insanı yaralamak ve zarara vermek  için kullanmak caiz değildir. Çünkü fiil yanlış olduğundan, kullanılan araçlarda caiz olmaz. Büyülere bu açıdan bakmak ve yaklaşmak gerekmektedir.

Dinimiz hasta olduğumda sebeplere danışmayı bize önermiştir. Hasta olan insan şifa için sebeplere danışmalıdır. İçsel hastalıklar, insan hayatını ciddi bir şekilde negatif etkilemektedir. İnsanların içinde bulunduğu içsel vaziyetlerden kurtulması için büyü yaptırması caizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir