Muska, Nazar

Nazardan ve Kem Gözlerin Şerrinden Korunma Muskası

Nazardan ve kem gözlerin şerrinden korunma muskası, nazara uğramış veya nazara uğrama ihtimali yüksek olan kimselerin nazara karşı korunmalarını sağlayan son derece etkili bir muska çeşididir.

Bir anda oluşan şiddetli baş ağrısı, uykusunun aniden gelmesi gibi kişinin vücudunda bir anda oluşan ağırlık hissi, unutkanlık, evlilik isteğinin olmaması ya da evli ise cinsel isteksizlik, fenalaşma ve sürekli esneme hali, gözlerde herhangi bir hastalık olmamasına rağmen oluşan yanma ve kızarıklıklar, kaşıntılar, herhangi bir neden olmadan gözlerin yaşarması ve gözlerinden yaş akması, sebepsiz yere aşırı terleme ve hararet oluşması gibi oluşan durumlarda nazar muskası çok etkili olmaktadır. Nazar hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nazarın insanlar üzerinde etkisini yaratan Yüce Allah’tır. Her şey Allah’ın takdiri altındadır. Nazara neden olan kişi, meydana gelen olumsuz olayları haşa yaratmaz. Nazarı keskin olan şahıs bir insana veya nesneye baktığı anda, Allah o anda nazarı yaratıp meydana getirmektedir..Haşa  Allah’ın isteği ve bilgisi dışında hiçbir şey vuku bulamaz.

Resulullah (S.A.V.) Efendimiz şöyle buyurmaktadır: ”Göz değmesi hak ve gerçektir. Eğer kaderin önüne geçen bir şey olsaydı, nazar, onun önüne geçerdi.”

İnsanlara ancak sebeplere müracaat edebilir. Olayları ve sebepleri yaratan Yüce Allahtır.

Nazardan ve kem gözlerin şerrinden korunma muskası bir sebeptir. Sebeplerin sonuçları Yüce Allah’ın takdirindedir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Nazardan ve Kem Gözlerin Şerrinden Korunma Muskası

 1. hocam salonumuzda çalışan patrona hocanın biri nazar duası yazmış muskalamış patronumuz biraz huzursuz olsu bizde muskayı açtık uzun bir kağıda arapça birşeyler yazılmış ve kalp ve zülfikar kılıcına benzer simgeler de var bu simgelerin bulunması normal mi acaba

 2. Muska nedir? : Muska, bazı hastalıkları, kötülükleri ve nazarı uzaklaştırmak için boyna asılan veya üstte taşınan içinde ayet, sure ya da duanın olduğu yazılı bir kâğıttır. Muska genellikle olası bir hastalıktan korunmak amacıyla veya nazara karşı taşınır. Çoğunlukla üçgen biçimindedir.

  Muska taşımak caiz mi? : İslâm’a göre nazar, korku ve benzeri bazı psikolojik hastalıklar için sûre, ayet, hadis ve duaları okumak ve yazıp bir yere asmak caiz kabul edilmiştir. Ancak bunun için bazı şartlar vardır. Bu şartlara uygun olarak yazılan muskaları kullanmak ve taşımak caizdir, İslâm dini açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Bu şartlara uymayan muskalar ise haramdır. İşte dikkat edilmesi gereken şartlar:

  1. Okunan ve yazılan şey sûre, ayet, hadis veya manası anlaşılan dua olacak.
  2. Manası bilinmeyen bir takım isim, harf, resim ve işâretler kullanılmayacak.
  3. Tıbbi tedâvide olduğu gibi, burada da şifâ verenin yalnız Allah olduğuna inanılacak; O’ndan başkasından hiç bir şey umulmayacaktır.
  4. Ayırma, iflas ettirmek için bir kişinin kötülüğüne yapılmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir