Bilgilendirme

Sahte Hoca ve Medyum Geçinen Kişilerden Uzak Durun

Günümüzde toplum içinde en çok istismar edilen konu dinimiz ve dolayısıyla da Müslümanlardır.
Bu yazımda üzerinde duracağım konu toplumumuzun hemen hemen her kesimini yakından ilgilendirmektedir. Üzüntüyle izlediğim ve kendini işin ehli diye ortaya atan medyum ve hocaların medyada çıkan kötü ve toplum ahlakıyla oynayan haberleri şahsımı derinden yaralamaktadır.

Bu tip hoca ve medyum geçinenler işin ehli olmayıp insanları sömürmekten başka bir şey yapmamaktadırlar. İşin ehli medyum ve hoca diye ortaya çıkanlar, medyanın gündemi olup, şöhret peşindedirler. Daha çok para kazanmak için yalan yanlış birçok kirli ve kulaktan duyma bilgiyi halkımızla paylaşmakta olup insanları sömürmektedirler. İlim Ehli olmayan şöhret peşinde olan bu insanlardan mümkün mertebe uzak durmaya çalışın. Hoca olmak ilim ehli olmaktan gelir.

Etrafınızda Hoca ve Medyum diye geçinen birileri varsa mutlaka şahsını ve geçmişini araştırmaya çalışın. İlim icazeti var mı yok mu sorun ve kaynağını soruşturun. Hakkında detaylı bilgi sahibi olduktan sonra kendisi ile iletişime geçiniz. Allah bizi bu tip insanların şerrinden muhafaza etsin.

1 thought on “Sahte Hoca ve Medyum Geçinen Kişilerden Uzak Durun

  1. merhaba hocam bana iki defa papaz büyüsü yapıldı âdet kanı ile 5 sene ara ile yemek yoluyla bana yedirildi yakınlarım tarafından zor günler geçirdim ve bunu yeni öğrendim ilk 2009 ikinci 2013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir