Dualar

Salat-ı Tefriciye Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı

Salat-ı  Tefriciye Peygamberimiz için okuduğumuz bir duadır. Bu dua birçok kaynakta üzerinde durulmuş ve okunması şiddetle tavsiye edilmiştir.  Sıkıntılı anlarda bu duası okumak kalplere huzur verir, Musibetlerden korunmak için bu dua mutlaka okunmalıdır.

Latince  Harfler İle Arapça Okunuşu: Allahumme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala Seyyidina Muhammedinillezi tenhallu bihil ukadu ve tenfericu bihil kürebu ve tukda bihil havaicu ve tünalu bihir reğaibu ve hüsnul havatimi ve yustaskal ğamamu bivechihil Kerîm ve ala alihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek

Anlamı: Allah’ım Efendimiz Muhammed’e (S.A.V.) kusursuz bir salat ve rahmet, mükemmel bir selam ve selamet vermeni diliyoruz. O Nebi ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine def olup dağılır, dilek ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Amaçlara onun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar onun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehli beytine, ashabına da göz kırpacak zaman kadar, nefes alacak zaman kadar ve sana belli olan varlıklar sayısınca salat et.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir