Vesvese

Vesvese Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Eğer bir kişi sürekli olarak şüphe, kuruntu ve tereddüt içinde olup, daima kötü ve yanlış şeyleri düşünüyorsa, karşılaştığı olaylarda aşırı endişe içindeyse, kendini kontrol etmekte zorlanıyorsa vesvese hastalığına maruz kaldığı söylenebilir.

Zihninizde sizi sürekli meşgul eden düşünceler varsa ve düşünceler sizi daima yanlış yapmaya sevk ediyorsa mutlaka uzman bir kişiden destek alın. Bu ihmal edilecek bir durum değildir.

Zihindeki kuruntular sizi yanlış şeyler yapmaya sevk edebilir. İradenizi devreye sokarak, psikolojinize etki edebilecek, elinizde olmadan içine düştüğünüz boşluktan sizi çıkaracak veya tutulduğunuz düşüncelerden sizi çekip alacak küçük de olsa bir neden arayın.

Peygamberimiz (S.A.V.) bir yolculuk dönüşü bir defaya mahsus olmak üzere yorgunluktan uyanamayıp sabah namazı kazaya kalmıştır. Peygamber Efendimiz (S.A.V.): “Burayı derhal terkedin şeytan burada hakimiyet ve saltanat kurmuştur” diye buyurmuşlardır.

Eğer size yukarıda yazılı olan vesvese belirtileri varsa mutlaka çözüm yoluna gitmeniz gerekmektedir. Vesvese hastalığı ile mutlaka bir uzmandan destek alıp tedavi olmanız gerekmektedir.

5 thoughts on “Vesvese Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

  1. 05439146829 bu nodan ulaş bana benim içimdeki vesvese sanki kadin lar ve erkekler içimi beynimi aklimi ele almişlar sürekli organlari güriyorum ve bende ilişkiye girmiş gibi oluyorum ele güsümde bir ağirlik var olsun da bunlar başima geliyor kiz veya kadin gürünce yada erkekleri yani onlar gibi oluyorum ne yapmam lazim birde eşime çocuklarima yada aneme hiç hoş gürmiyorum ve aklim fikrim sürekli başkalarinda oblari sevmek istiyor bedenim ister kiz ister erkek nasil bir ruh hastaliği var bende içimi sapiğ kişiler daha çabuk elealiyorlar yardimci olsun allah razi olsun

  2. Yillardir surekli vesvese kuruntu sizofren gibi olmustum.Baya hoca gezdim derdime care olmak icin.namazimi,kuranimi artik okuyamiyordum.Surekli icimde hasa Allaha ,peygambere,kurana kufur ediyordum.Ne guzel bir uyku nede bir hqyatim kalmisti.hocamizdan Allah omrunu uzatsin sua iyiyim cok sukur vesvese diye bi eser kalmadi

  3. Hocam 56 yaşındaýım günün 24 saatinde vesvesyle korku endişeyle yaşıyorum kafamda sürekli sanki bir solucan geziyor hep sinirliyim ve başım sürekli ağrıyor dua okuyorum namaz kılıyorum aytulkürsi kevser felak nas süresi okuyorum ama yinede baş edemiyorum yardımıñiza ihtiyaçım var zaten depresyon ilacım olmazsa uyuyamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir