Vesvese

Vesvese ve Kuruntu Nedir?

Vesvese; sürekli şüphe, kuruntu ve tereddüt demektir. Daha geniş manasıyla insanın kendi zihnine, her zaman süreli kötü düşünceleri sokması ve bunları uygulamaya çalışmasıdır.

Vesvesede kötü düşünceler insanı sürekli tekrar eden kötü davranışlara iter. Şeytanın insana bir günah işletebilmesi için onu tekrar tekrar kışkırtması gerekmektedir ve bunun sonucunda toplum içinde istemeyerek zor durumda kalınır. Her şeyi israf etmeye, zamanını ve ömrünü kuruntularla heba etmeye, aile içinde huzursuzluğa ve daha nice kötü olaylara sebep olur. Başkaları hakkında sürekli şüphe ederek kendini haklı sanarak kibirli olur.

Bir işin uzmanı kimse ona nasihat etse bile asla kabul etmez. Kendi yaptığının daha doğru olduğunu kabul eder. Vesvese, ruhi bunalımlara yol açarak psikolojik sorunların en büyük davetçisidir.

Vesveseden korumak için sürekli dua etmeli, halis bir iman ile ibadetlere devam etmeliyiz. Duanın açamayacağı kapı yoktur. Sadece sıkıntılı olduğumuz durumlarda Rabbimize yönelmek samimi bir davranış değildir. Rabbimizi daima hatırımızda tutmalı ve onu rızasını kazanmaya çalışmalıyız.

İleride derecede vesveseden kurtulmak için en etkili çözüm Vesvese Hastalığından Kurtuluş Muskası uygulamasıdır. Bu muska yapılmadan önce bakım işlemi yaparak, sorunun kaynağı tespit edilir. Daha sonra kişiye en uygun dua ve vefk uygulaması ile muska yazılır.

Unutmayın manevi sorunlar asla ihmal edilecek konular değildir. Şayet tedavi edilmeze daha büyük sorunlara yol açar. Konu hakkında detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir